Bazény Mary

Enluva Termico Insulation System – Set 2 Ponožek Do Bot 39 41

Insulační systém Enluva Termico Set 2 ponožek do bot 39-41 je ideální pro vodní sporty. Udrží vaše nohy v teple a suchu, ať už jste na vlnách nebo v chladném jezeře. Objednejte si je ještě dnes a užijte si vodní radovánky bez obav z nepříjemného pocitu studených nohou.
Enluva Termico Insulation System - Set 2 Ponožek Do Bot 39 41
Ověřit dostupnost
Značka: ENLUVA
1 349

enluva termico insulation system – vlněné ponožky ve dvoudílné sadě pro nohy v teple!

Kromě rukou a prstů jsou chodidla a prsty na nohou těmi částmi těla, které jsou nejvíce vzdálené od středu těla, a proto jsou nejvíce ovlivněny ochlazováním. Každý potápěč v chladné vodě zná ten efekt, kdy jsou prsty na rukou a nohou na konci ponoru téměř necitlivé nebo kdy je pro něj každá další minuta dekomprese bolestí…

Dobrá ochrana proti chladu je proto nesmírně důležitá pro příjemný a bezpečný zážitek pod vodou. Pro maximální využití izolace německý výrobce Enluva vyvinul dvoudílnou sadu základní vrstvy a svrchních ponožek, které jsou přesně sladěné z hlediska směsi materiálů, zpracování a střihu. Díky tomu se celý set nemačká, je velmi příjemný na dotek a zároveň dokonale izoluje, aniž by byl příliš tlustý.

Základní vrstvou jsou ponožky Termico 1, které udržují nohy v teple. Protože se nosí přímo na kůži, froté struktura na vnitřní straně poskytuje vzdušnou a zároveň velmi teplou izolaci – bez rizika zpocených nohou. Ponožky jsou vyrobeny ze směsi materiálů 64 % vlny, 35 % polyamidu a 1 % elastanu. Díky tomu jsou velmi pružné a snadno se pere. Protože se ponožky Termico 1 bez problémů vejdou i do běžné obuvi, lze si je nasadit doma a mít je tak oblečené již na cestu na místo potápění. Z hlediska konstrukce jsou zhruba srovnatelné s velmi kvalitními trekingovými ponožkami nejvyšší „hřejivosti“. Barva ponožek je univerzální – tmavě šedá melanžová, výška je zvolena tak, aby bezpečně sahaly nad kotníky. V každém případě by se Termico 1 ponožky měly nosit pod spodním oblečením, přímo na kůži.

Ponožky Termico 2 slouží jako svrchní vrstva a jejich tvar je přesně navržen tak, aby se daly nosit přes základní vrstvu Termico 1. Na rozdíl od vzdušné a velmi pružné froté struktury základní vrstvy, je Termico 2 mnohem silnější a především hustší. Avšak bezešvý proces pletení (pletená pata, špička a manžeta) zajišťuje velmi dobrou pružnost a dokonalé přizpůsobení bez pomačkání. Po upletení se ponožky navíc speciálním způsobem srolují. Tím se materiál zhutní a získá velmi pevnou a silnou strukturu, podobně jako je tomu u lodenových bund. Jsou vyrobeny z 94 % z čisté nové vlny, 5 % z polyamidu a 1 % z elastanu.

K dispozici ve 2 velikostech:

  • 39-41 – vhodné i pro menší velikosti
  • 42-44 – vhodné i pro větší velikosti